www.altrea.sk
--- Vitajte! ---

Dnes je
pondelok 20.5.2019

Meniny oslavuje
Bernard

--- Počítadlo ---

Počet návštev:
Počet návštev


W3C valid


Zdravotná starostlivosť a rehabilitácia


Zdravie má vysokú individuálnu i spoločenskú hodnotu. Zdravie je definované ako "stav úplného telesného, duševného i sociálneho blaha". Chorobou je potom logicky označovaný stav, keď je človek v niektorej z "oblastí blaha krátený".

Združovanie staroby a choroby sa zdá byť prirodzené. Staroba nie je choroba, je len sprevádzaná chorobami. A práva tento fakt vo všeobecnom povedomí ľudí pôsobí, že sa ľudia boja staroby, lebo sa boja choroby. Starí ľudia hovoria, že ich každý deň niečo bolí, ale v ich veku to už inak ani nebude. Príroda je neúprosná. Ťažkosti narastajú, sebestačnosť klesá, bolesti nadobúdajú na intenzite. Človek hľadá pomoc u lekára....

Zariadenie pre seniorov poskytuje primárnu zdravotnú starostlivosť. V súlade s platnou legislatívou sú v spolupráci s MUDr. T. Skokňom zabezpečované zdravotné prehliadky, zmeny v liečbe, predpis liekov, zdravotníckych pomôcok a doporučenia na vyšetrenie odborným lekárom – špecialistom. Na odborné vyšetrenie klientov sprevádza rodinný príslušník. Pri akútnom zhoršení zdravotného stavu je privolaná rýchla zdravotnícka služba. O priebehu vyšetrenia, respektíve o hospitalizácií je informovaná rodina. Potrebné lieky, zdravotnícke pomôcky a doplnkovú výživu zabezpečuje pre zariadenie lekáreň VIVA vo Svite. Zdravotnícky materiál zabezpečuje firma HARTMAN – RICO. Zariadenie pravidelne spolupracuje s Mgr. Vierou Plačkovou z ADOS (Agentúra domácej opatrovateľskej starostlivosti).

Rehabilitácia - je jedným z pilierov geriatrickej starostlivosti. Môže zabezpečiť kvalitu života pacientov a zmenšiť potrebu pomoci iných.

POHYB - NAJLACNEJŠÍ LIEK
Trvanlivo pôsobí na fyzické i duševné zdravie. Pohyb je potrebný v každom veku. Chôdza má neobyčajne blahodarné účinky na ľudský organizmus. Posilňuje svaly, kĺby, zvyšuje krvný obeh, odstraňuje nespavosť a podobne.

V ZDRAVOM TELE ZDRAVÝ DUCH
Najjednoduchšou formou cvičenia sú jednoduché gymnastické cvičenia. K dispozícii je aj potrebné technické zariadenie /viacúčelový posilňovací stroj, ľahké činky, žinenky, lopty, masážne kolieska/. Jednotlivé cviky ako aj záťaž sú konzultované s odborným lekárom a vykonávané za asistencie opatrovateliek.

Sociálnou rehabilitáciou sa zabezpečí:
- podpora samostatnosti
- podpora nezávislosti
- podpora sebestačnosti
- nácvik zručností
- aktivizácia schopností
- posilňovanie návykov pri sebaobsluhe,


--- Dary ---
© 2010 design by Vamo & code by vavrosko